Był Czerwony jedną z tych postaci które ma się ochotę z całej siły nadepnąć, podeszwą rozetrzeć na miazgę a potem obetrzeć o trawę.

W zasadzie to Czerwony był Dzjubuk. Wasyliij  Dzjubuk.
Ale pod koniec70-tych jako student kijowskiej politechniki  poczuł w sobie silny imperatyw  nakazujący całkowite poświęcenie się dla ideologii komunistycznej  że   postanowił  zamanifestować to całemu światu i stąd decyzja o zmianie nazwiska na Czerwony.
Wasyl Czerwony wziął na siebie odpowiedzialną rolę  która kazała mu inwigilować  studenckie środowisko.Był przecież jednym z nich więc łatwo mógł węszyć za tym  jakiej słuchają muzyki,jakiej łodzieżowej subkulturze hołdują,o czym rozmawiają,jakie są ich  pragnienia i oczekiwania. 
Starsi partyjni koledzy Czerwonego skoro tylko uznali że ten czy ów student wkracza na drogę dekadencji i nihilizmu zapraszali go do siebie na rozmowy wychowawcze.Były lata 80-te i niczego więcej nie dało się zrobić.

I tak minęła Czerwonemu dekada i  nastał rok 1990.
Niepodległa Ukraina zwaliła mu się jak śnieg na głowę w jednej chwili dokonując w  nim  nieoczekiwanych przemiany. Nagle poczuł w sobie zew wielu pokoleń przodków walczących o wolną Ukrainę więc i on postanowił oddać wszystkie siły ojczyźnie.
Pochodził ze wsi  obwodu rówieńskiego czyli samego serca banderyzmu więc wybór  życiowej drogi był oczywisty.Nowe życie postanowił zacząć od jakiegoś symbolicznego gestu.Do zmiany miał już niewiele a o zmianie płci jeszcze wtedy nie wiedział ,więc dla uczczenia niepodległości zmienił sobie dzienną datę urodzenia z 17 sierpnia na 24 sierpnia.
Był jak zawsze gorliwy więc szybko został zauważony  i jego kariera nabrała prawdziwie imponującego tempa,co przekładało się na pełnienie rozmaitych państwowych funkcji między innym deputowanego Rady Najwyższej 
Już na początku 90-tych zainicjował banderowski ruch odbierania świątyń Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej.W miarę rozwoju kariery jego poczynania w tym względzie były coraz śmielsze a w końcu przybrały formę niewidzianych od setek lat zbrojnych  najazdów  i napaści na wiernych broniących swoich świątyń.
To  bezprawie działania brutalnie łamiące prawa człowieka były całkowicie niedostrzegalne  nie tylko dla ukraińskich ale i dla europejskich jak również światowych,instytucji powołanych do pilotowania i  w razie konieczności  zdecydowanych interwencji na arenie międzynarodowej.

Kiedy po śmierci patriarchy Aleksego nastał Cyryl I ów jako człowiek dużej energii i chęci działania pierwszą duszpasterską wizytę postanowił złożyć właśnie na Ukrainie 24 lipppca 2009 roku.
Kiedy dowiedział się o tym Wasyl Czerwony publicznie oświadczył że do tej wizyty nie dojdzie inaczej niż po jego trupie.
Oświadczył po czym z rodziną i kolegami pojechał nad wodę bo gdzie można dobrze spędzić upalny lipcowy  dzień jak nie nad orzeźwiającymi wodami Dniepru.
Ledwie całe towarzystwo wygodnie się rozścieliło gdy  wtem słońce  pokryło się  jakby worem  pokutnym  a ciężkie gniewem bożym  niebiosa  rozstąpiły   się  z trzaskiem nad głową Wasyla, grzmot tysiącom trąb podobny rozległ się nad Ziemią i ogień wyszedł z nieba   i  raził grzesznika onego aby  plugastwo czynów jego już dużej nie bezcześciło  ziemi bożej.
Pogotowie przyjechało zadziwiająco prędko ale ani ono ani lekarze na sali reanimacyjnej nie zdołali przywrócić Czerwonego do życia.
(link 1,2,3,.4) 

Proceder odbierania wiernym ich świątyń trwa nadal a po 2022 nawet  przybrał na sile.Z amerykańskiego kongresu  rozlegają się głosy żądające likwidacji prawosławia  które potem,kiedy już się rozlegną  są dementowane jako "wyrwane z kontekstu" ale które dziwnym trafem znajdują odzwierciedlenie w decyzjach Zeleńskiego (link 5)
Putin określany jest jako groźny fanatyk religijny którego trzeba powstrzymać choćby w drodze jądrowego ataku.

Myślę że to wszystko przyniesie określony skutek gdyż jak wiadomo "któż jak Bóg" co polecam szczególnej uwadze ulubionemu administratorowi.

Nie wiem czy nie ugrzęźli byśmy w błocie ateizmu gdyby  dobry bóg ciagle i ciągle nie dostarczał nam budujących przykładów
Obwód kijowski wiosna zeszłego roku.
Banderowski fanatyk napada na kapłana,wyrywa z jego ręki krzyż i ciska na ziemie.Momentalnie pada trupem i podjęta natychmiastowa reanimacja nie przynosi już efektu.
Kiedyś te kadry będą pokazywali we wszystkich akademiach teologicznych  bez względu na religię jako dowód tego jak blisko  nas są BIESY.
Kijowsko - pieczerska  Ławra jedno z najstarszych prawosławnych sanktuariów w którym spoczywają relikwie i szczątki wszystkich ruskich świętych ,zeszłego roku zamknięta dla wiernych a  żyjący tam mnisi internowani.
Mimo niesprzyjających a nawet groźnych warunków  kobieta modli się u bramy świątyni.Wokół niej tańczą Biesy.
Nie wiem czy te kadry lotem błyskwicy obiegły świat,pewnie nie choć powinny,ale że był widziane w Niebie to pewne jak nic na tym świecie
1 https://www.youtube.com/watch?v=E5yca85MMaw&t=24s
2https://www.youtube.com/watch?v=JKb-AH_U9rQ
3  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B9,_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B9_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
4 https://en.wikipedia.org/wiki/Vasyl_Chervoniy
5  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosyjska-cerkiew-ma-zostac-zdelegalizowana-decyzja-ukrainskiego-parlamentu/ejeyh4j
6